Да помогнем на другите да осъзнаят предимствата на Птицевъдството

Тракийски университет – Стара Загора и СНЦ „Тракийски съюз на зърнопроизводителите“ започват сътрудничество

Клинична картина. Птиците дишат с отворена уста, издават силен звук и чрез него изхвърлят натрупалия се ексудат (често с кръвни съсиреци).

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

Птицевъдство – това е един от най-интензивните сектори в животновъдството в България през последните години, характеризиращ се с широко застъпени механизация и автоматизация на производствените процеси, което осигурява високоефективно промишлено производство.

Животновъдството е отрасъл в първичния икономически сектор, който се занимава с развъждане и отглеждане на селскостопански животни и получаване на продукция от тях.

Поставянето на две квачки една до друга е недопустимо - те се безпокоят една друга. Това е възможно само в добре преградени гнезда. Необходимо е да се провери дали всички яйца са покрити - непокритите се отделят.

Допълнителна информация относно птицевъдството в научното заведение ще получите на телефоните за контакт в обект Земеделски институт.

През март EК одобри прилагането на схемата за хуманно отношение към птиците…

Епизоотологични особености . Източници на инфекцията са болните птици и труповете на умрелите.

При кожната форма се развиват шаркови изриви главно по кожата на главата – по гребена, обиците, около ъглите на устата и около очите се явяват сиво-жълтеникави петна, които скоро се превръщат във възелчета, изпъкващи във вид на брадавици.

Епизоотологични особености. Източник на инфекцията са болните птици и заразоносителите. Когато птиците се намират при добри условия на хранене и отглеждане, инфекцията Птицевъдство остава в латентна форма (заразоносителство).

На квачката е необходимо да се дава на разположение както храна, така и вода и пясък. В сандъче. поставено на сухо място, се насипва дървесна пепел.

За подготовка, сортиране и опаковане на пъдпъдъчите яйца има обособен Център за опаковане на пъдпъдъчи яйца.

В много страни отглеждането на коне за добив на месо е приемлива практика. Конкретно в България, както и във всички славяноезични страни, конете са смятани за интелигентни помощници на човека и поради тази (чисто психологическа) причина, консумацията на месо от тези животни се смята за неприемлива.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Да помогнем на другите да осъзнаят предимствата на Птицевъдството”

Leave a Reply

Gravatar